• BITCOIN/TL
  598471,706
  % 3,27
 • ETHEREUM/TL
  36031
  % 1,75
 • RIPPLE/TL
  10.29
  % 1,41
 • DOGECOIN/TL
  2.29
  % -1,14
 • LITECOIN/TL
  1744.26
  % -0,56
 • TEZOS/TL
  61.97
  % 0,64
 • CARDANO/TL
  19.67
  % -0,85
 • TETHER/TL
  9.35
  % 0,46

Bitcoin (BTC) 43 Günde,64 bin Dolardan 36 bin Dolara Düştü.

Bitcoin (BTC) 43 Günde,64 bin Dolardan 36 bin Dolara Düştü.

Bitcoin (BTC) 43 Günde,64 bin Dolardan 36 bin Dolara Düştü

Bitcoin 28.05.2021 tarih saat 17.45 itibari ile 36bin800 dolardan işlem görüyor.
Hafta sonuna girmeden önce bir çok yatırımcının da daha önceki tecrübelerine dayanarak söylemek isterim ki umarım bu hafta sonu kırmızı bir hafta sonu yaşamayız, çünkü bitconin fiyatı şuanda geçtiğimiz günlere bakarak söyleyebiliriz ki neredeyse yarı yarıya düşmüş durumda. Altcoinleri söylemiyoruz bile altcoinler neredeyse onlarda yarı yarıya düştü.

Bitcoin 14 nisan 2021 tarihinde 64 bin dolar seviyelerine çıkmıştı fakat, Yatırımcıların 100 bin dolar beklentisi varken bitcoin ani bir hızla neredeyse yarı yarıya düştü.

Bitcoin 28 Mayıs 2021 itibari ile yaklaşık 36 bin dolardan işlem görüyor.

Hepimizin bildiği üzere Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın sözleri kripto para piyasasına yön veriyor.
Peki Kim Bu ELON MUSK TESLA NIN YATIRIMLARI NE KADAR ?

İŞTE TESLA’NIN BİTCOİN YATIRIMLARI

Tesla, Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık BTC satın almıştı. Şirketin ilk çeyrek raporlarında Tesla’nın elindeki BTC’nin yüzde 10’unu 272 milyon dolar karşılığında nakite çevirdiği görüldü. Tesla bu satışlardan 101 milyon dolar net kar elde etmişti.

Çin’in yasak kararı kripto para birimlerine değer kaybettirdiğini sanırım bilmeyen yoktur…

Çin’in yerel finansal kurumları ve ödeme sistemlerinin kripto para hizmet vermesinin yasaklanmasıyla, Bitcoin günden güne değer kaybetti ve şuan ki konumuna gerilemiş oldu.

Çin, 18 Mayıs tarihinde finans kurumlarının ve ödeme sistemlerinin kripto para birimleri üzerinden hizmet vermesini yasakladığını duyurmuştu.

Bazı Devletlerin kripto ile ilgili gerek madencilik gerek işlem yapılmasının yasaklaması ve yasaklanacağı duyuruları bu noktalara kadar geri çekilmelere neden oldu.

Bu Arada Balinaları da unutmamak lazım..

Peki en ufak kötü haberden etkilenen kripto para piyasasında ki düşüş daha ne kadar devam edecek ?

İşte Bitcoinin 44 günlük düşüşünü gösteren grafik, Kripto para yatırımcıları günden güne tedirgin oluyorlar kimileri satıyor kimileri alıyor kimileri ise 64 bin dolar seviyelerinden aldığı bitcoini 36 bin dolara düştüğü halde elinde bekletiyor peki ya bundan sonra ki süreç ne olacak herkes gibi bizde günden güne takip ediyor olacağız.

Fakat şunu bilmeliyiz ki yok fed kararı yok elon musk yok çin yasakları yok başka devletlerin kripto paraya sıcak bakmaması bitcoini çok çabuk etkiliyor.

Yapılan manipülasyon tarzı haberlere aldırış etmeden bitcoinin önümüzdeki günlerde hangi seviyeleri göreceğini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Çok değil Musk, “Kripto para birçok düzlemde iyi bir fikir ve geleceğinin parlak olduğuna inanıyoruz. Ancak bu çevreye büyük bir bedel ödetmemeli.” ifadelerini kullanmıştı.

Umarım hiç bir yatırımcı zarar etmez ve gösterilen grafik ve analizler hep pozitif yönde olur ve yakın zamanda eski görülen seviyelere çıkar ve böylelikle tüm insanlar mutlu mutlu yaşar hoşça kalın…

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoanalizin.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.