• BITCOIN/TL
  557730,502
  % -3,24
 • ETHEREUM/TL
  37824
  % -4,01
 • RIPPLE/TL
  9.58
  % -9,07
 • DOGECOIN/TL
  2.27
  % -7,03
 • LITECOIN/TL
  1734.82
  % -5,57
 • TEZOS/TL
  56.9
  % -11,55
 • CARDANO/TL
  18.52
  % -9,24
 • TETHER/TL
  9.51
  % -0,58

Bitcoin ve Alt Coinler Neden Düşüyor ?

Bitcoin ve Alt Coinler Neden Düşüyor ?

Bitcoin ne kadar, düştü mü sorularına yanıt aranıyor. Elon Musk’un açıklamaları sonrası dikkat çeken düşüş yaşanıyor. Vatandaşlar ise bitcoin düşüş sebebini merak ediyor. Peki, bitcoin kaç TL/dolar?
Bütün Kripto Para Yatırımcıları endişe içinde gündemi ve kriptodan gelecek güzel pozitif yönlü haberlere odaklanmış durumda, fakat neredeyse son 1 haftadır kripto piyasasında gözle görülür şekilde bir düşüş hakim ve yatırımcılarda haklı olarak stres yaşıyor.

Kriptoanalizin.com Ailesi olarak şuanda çok sayıda Kripto Para Piyasasında spekülasyon yapıldığını düşünüyor ve resmen görüyoruz. Şuana Kadar bazı büyük devletler gerek vergi getireceklerini bazı devletler ise ülkelerinde kripto paraların yasaklandığı haberlerini birer birer alırken olan hem büyük yatırımcıyı hem küçük yatırımcıyı etkilemiş ve bu konuda yazıyı yazarken bizde etkilendiğimizi ifade etsek yanlış olmaz.

Peki Bu Düşüş daha ne kadar devam edebilir veya devam eder mi orasını bilemeyiz fakat inşallah en yakın zamanda tüm coinlerin tekrar yeşile dönmesi ve bütün yatırımcıların sevinmesini bende sizler kadar istiyorum.

BİTCOİN DE ELON MUSK ETKİSİ Mİ??

Öte yandan Elon Musk’un twitter hesabından yaptığı açıklamalar attığı tweetler derken bitcoin fiyatı şuan itibari ile 45bin 112 dolar seviyelerine kadar gerilerken Türk Lirası bazında ise 386 Bin seviyelerinde seyrediyor.
Pazar Günü Gecesi yani dün gece 379 bin seviyelerine kadar düştü.

Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın yaptığı açıklamalar neticesinde bitcoin yeni bir düşüş yaşadı. Musk’ın, bitcoini merkezileştirilmiş bir yapıya benzettiği açıklaması fiyatları düşürmüş gibi olsada ABD’nin Fed Açıklaması da bunda etkili olabileceğini düşünüyoruz.
Twitter’da çoğu kullanıcı Elon Musk’a tepkisini gösterdi. 17 Mayıs Pazartesi Gününe giriş yaptığımız şu saatlerde ise Reportelonmusk etiketi ile şuanda türkiyede gündemde olan 5. sırada ki tweetleri ile tepkilerini dile getirmeye devam eden bir topluluk olduğunu görüyoruz.

Her ne kadar dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk’ın geçen hafta katıldığı TV programı Saturday Night Live’da söylediği sözler sonrasında bazı kripto para birimlerinin büyük değer kaybetmesi gündem oldu. Musk, o günden beri yaklaşık 20 milyar dolar kaybettiği düşünülüyor.


MİLYARDER ROBERT KİYOSAKİ’DEN AÇIKLAMALAR İSE ŞU ŞEKİLDE
Milyarder Robert Kiyosaki: Sorun Elon Musk veya Bitcoin Değil, Sorun Fed ifadelerini kullandı.
Ek Olarak Robert Kiyosaki şu ifadeleride kullandı.
Finansal Çöküş Geliyor, Daha Fazla Altın, Gümüş ve Bitcoin Biriktirin, Benzer bir Twitter yorumunda Kiyosaki, yakın gelecekte Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ekonomik çöküş olasılığının yüksek olduğu konusunda uyardı.
Bir kez daha Bitcoin altın, ve gümüş satın almayı önerdi.
ABD Doları Yok Ediliyor Kiyosaki, ABD dolarının Fed tarafından devam eden para basımı nedeniyle yok edildiği konusunda uyardı. Ayrıca, 2021 yılında 7 trilyon doların üzerinde para basımı yapıldığına dikkat çekti ki bu, 2008 mali krizinden sonra basılan 700 milyar dolardan çok daha fazlasını temsil ediyor:

Kiyosaki, Düşüşün devam etmesi halinde Bitcoin almayı düşündüğünü ifade etti.

Dip Not: Yatırım Tavsiyesi İçermez.