• BITCOIN/TL
  595866,193
  % 2,95
 • ETHEREUM/TL
  35888
  % 1,76
 • RIPPLE/TL
  10.32
  % 1,84
 • DOGECOIN/TL
  2.29
  % -0,59
 • LITECOIN/TL
  1738.22
  % -0,85
 • TEZOS/TL
  61.78
  % 0,38
 • CARDANO/TL
  19.61
  % -0,79
 • TETHER/TL
  9.34
  % 0,28

Bitcoin’deki Düşüşün sebebi Çin Devleti mi, Elon Musk’mı yoksa Kaldıraçlı İşlemler Olabilir mi ???

Bitcoin’deki Düşüşün sebebi Çin Devleti mi, Elon Musk’mı yoksa Kaldıraçlı İşlemler Olabilir mi ???

Bitcoin’deki Düşüşün sebebi Çin Devleti mi, Elon Musk’mı veya Kaldıraçlı İşlemler Olabilir mi ???

Bitcoin Çin’in yasak kararının ardından yatırımcıları endişeli bir şekilde bekleyiş halindeler, Bitcoin resmen dayanmak için mücadele ediyor, 

En büyük ve en popüler kripto para birimi Bitcoin, Çarşamba günü %14 düşüşle Ocak ayının sonundan bu yana en düşük seviyesine geriledikten sonra  40.616 $ ‘a yükseldi.

Tokyo: Bitcoin ve diğer dijital varlıklar Perşembe günü Asya’da alımlar zayıfladı.
Dört ayın en düşük seviyesinden marjinal bir şekilde toparlandı, ancak Çin’deki daha sıkı düzenleme endişeleri ve kripto para birimi dünyasındaki devasa kaldıraçlı pozisyonlar konusundaki endişeler nedeniyle ağırlık azaldı.

En büyük ve en popüler kripto para birimi Bitcoin, Çarşamba günü% 14 düşüşle Ocak ayının sonundan bu yana en düşük seviyesine geriledikten sonra 40,616 $ (Kırk Bin altı yüz on altı dolara)’a yükseldi.

Daha küçük rakip Ethereum (ETH) ise , Perşembe günü% 3’ten fazla düşüşle 2.368 dolara düştü ve Çarşamba günü% 28’lik düşüşü uzattı.

Yatırımcıların yakın zamana kadar hisse senedi ve tahviller gibi geleneksel piyasalardan daha iyi performans gösteren işlemlerden çıkmak için acele etmesiyle, her iki dijital varlıkta da Çarşamba günkü düşüşler, bir yıldan fazla bir süredir günlük en büyük yüzde hareketleriydi.

En son katalizör, Salı günü Çin finans sektörü gruplarının kurumların kripto para birimi kaydı, ticareti, takas ve uzlaştırma teklif etmesini yasak açıklamasından sonra piyasada ki fiyatlar iyice düştü

Ancak, büyük bir kripto para birimi destekçisi olan otomobil üreticisi Tesla’nın sevilen adamı Elon Musk’tan bir dizi tweet’in ardından, Tesla’nın Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmemesinin ardından gene olan bitcoine oldu yukarı yönlü seyreden bitcoin tersine çevirmesinin ardından Bitcoin neredeyse bir hafta boyunca baskı altında kaldı.

Ve sonuç olarak Bitcoin ve Alt Coinler Çok Ciddi anlamda düşüş yaşadı bu düşüşlerin ne kadar daha devam edeceği, ve bazı alt coin yatırımcıları daha şimdiden bazı alt coinlerin fiyatlarında %50 düşüş var, dahada devam ederse bazı coinlerin silinebileceği bazı alt coinlerin yok olabileceği yönünde sohbetlerin başlamasına neden olurken, bazı yatırımcılar ise hold hold hold demeye devam etti.

Peki sizce bitcoin ve altcoinleri bu kadar ileri derecede düşmesinin sebebi ne olabilir ???
Ayı Sezonu mu, yoksa düzeltme mi haberin içeriğine yorum yapabilirsiniz…

Süreci yakından takip ederek haziran 2021 bitcoin ve alt coin fiyatlarını yakından takip edecek ve her gün bitcoin ve alt coinler hakkında haber paylaşımı yapacağımızı duyurmak istiyoruz…