• BITCOIN/TL
  595185,637
  % 2,83
 • ETHEREUM/TL
  35845
  % 1,64
 • RIPPLE/TL
  10.26
  % 1,30
 • DOGECOIN/TL
  2.29
  % -0,69
 • LITECOIN/TL
  1736.38
  % -0,97
 • TEZOS/TL
  61.72
  % 0,28
 • CARDANO/TL
  19.6
  % -0,84
 • TETHER/TL
  9.34
  % 0,28

Chainalysis raporuna göre balinalar, geçen hafta 3 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı.

Chainalysis raporuna göre balinalar, geçen hafta 3 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı.

Chainalysis raporuna göre balinalar geçen hafta 3 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı ifadelerini kullandı.

Blockchain analiz firması Chainalysis’e göre, büyük yatırımcılar geçen hafta bitcoin fiyat düşüşünü kullanarak daha fazla coin elde etti.

Bir Çok Yatırımcı zarar ederken balinalar her zaman ki gibi yapmak istediğini yapıp piyasaya kolayca yön verebiliyor..

Bir yukarı bir aşağı derken 3 milyar dolarlık bitcoin aldığını söyleyen chainalysis raporunda diğer daha küçük yatırımcılar mutlaka bu düşüş öncesi yüksekten aldığını herkes gibi bizde biliyoruz. fakat gel gelelim bu sürecin daha ne kadar devam edeceği kripto para piyasasında endişe yaratmaya başladı.

Son piyasa istihbarat raporunda, Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell, “yatırımcı balinaların” geçen hafta 77.000 adet bitcoin satın aldığını yazdı. Bu rakam şu anda 3 milyar doların biraz üzerinde bir rakam. Bu, Chainalysis’in zincir üzerindeki verileri izlemesine göre değerlendirmesidir

Geçen hafta, bitcoin’in fiyatı 49.000 $ ‘dan 30.000 $’ a geriledi ve bir noktada tek bir saat içinde 3.3 milyar $ likidasyonları sildi.

Piyasa istihbarat raporu, The Block’un, özellikle bitcoin’in 30.000 – 35.000 $ aralığında, hedge fonlarının ve varlık yöneticilerinin düşüşü satın aldığına dair raporuna uyuyor.

Zincir üzerinde büyük kayıplar

Chainalysis ‘in raporuna göre, bu fiyat düşüşü, kayda değer miktarda bitcoin’in zincir üzerinde bir kayıpla hareket ettirildiğini gördü. Gradwell, 1,2 milyon bitcoin’in %5-25 kayıpla gönderildiğini, 120.000 bitcoin’in %25 veya daha kötü bir kayıpla hareket ettiğini belirtti.

“Bununla birlikte, bu, 2017 sonu ve 2020 Mart ortası fiyat düşüşlerine göre kayıpla gönderilen daha az sayıdaki bitcoin idi ve geçen haftanın Bitcoin tarihindeki en kötü teslimiyet olmadığını gösteriyor” dedi.

Ancak ABD doları cinsinden ölçüldüğünde, kayıplar birikti. Raporda, 3.2 milyar $’ın geçen hafta zararla satıldığını, sadece 4-13 hafta önce satın alınan kripto paraların satıldığı belirtildi. Fiat açısından, Bitcoin yatırımcıları için şimdiye kadarki en kötü hafta oldu.

Ethereum için de benzer bir resim var. Geçen hafta, şimdiye kadarki en fazla etherin kayıpla hareket ettiğine tanık oldu. Rapor 22.6 milyon eterin %5-25 kayıpla gönderildiğini belirtti. Diğer taraftan, Gradwell, insanların Ethereum’da kayıp alırken, yüzde olarak aşırı büyük olmadıklarını belirtti.

Ortalama satın alma fiyatlarına dönülüyor

Ekonomist, tarihsel olarak, hem bitcoin hem de ether fiyatlarının genellikle bu maliyet fiyatına geri döndüğünü ve 2018’in kripto kışı dışında tipik olarak bir taban sağladığını söyledi.

Ether için, geçen yılki ortalama satın alma fiyatı 1.700 dolardı, bu çöküş sırasında geri dönmediği bir fiyat. Şu anda 2.830 dolar olan etherin fiyatı bu seviyeden 1.130 dolar daha yüksek.

Rapora göre, bitcoin fiyatı artık geçen yılki ortalama alım fiyatına çok daha yakın döndü. Gradwell, ortalama satın alma fiyatının 37.800 dolar olduğunu, bu rakamın bitcoin’in altına düştüğünü ancak son zamanlarda tekrar yükseldiğini kaydetti.

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoanalizin.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

.