• BITCOIN/TL
  597949,129
  % 3,49
 • ETHEREUM/TL
  35952
  % 2,10
 • RIPPLE/TL
  10.29
  % 1,58
 • DOGECOIN/TL
  2.29
  % -0,45
 • LITECOIN/TL
  1743.85
  % -0,40
 • TEZOS/TL
  61.95
  % 0,76
 • CARDANO/TL
  19.65
  % -0,69
 • TETHER/TL
  9.36
  % 0,66

Çin’in yasak kararının ardından kripto para piyasasını darmadağın etti! Kayıp 1 trilyon dolar..

Çin’in yasak kararının ardından kripto para piyasasını darmadağın etti! Kayıp 1 trilyon dolar..

Perşembe Sabahına uyanırken piyasa adeta kıp kırmızı daha önceki haberlerimizde söylediğimiz gibi yapılan spekülasyon tarzı açıklamalar yerini bulmuş gözüküyor…

BİTCOİNİN DÜŞÜŞÜ SIRASINDA BAZI ALT COİNLER NEREDEYSE %50 DÜŞTÜ…

Yapılan bu açıklamalarda dün çinin yasak getirmesinin duyulmasının ardından piyasa da gözle görülür bir düşüş oldu.
Bu düşüş daha ne kadar devam eder bilmiyoruz ama toparlanması uzun sürmeyeceğini düşünmek istiyoruz.
Umarım bir an evvel toparlanır ve yatırımcıların bu şaşkınlığı bir an önce gitmiş olur.
ELON MUSK DÜŞÜŞÜN TUZU BİBERİ OLDU…

FAKAT GEÇEN SEFERKİ AYI SEZONUNDA ADINI BIRAKAN ÇİN GENE BAŞROLDE GÖZÜKÜYOR…

İşte Haberin Detayları Bitcoin de ki düşüşün başlıca nedenleri ne olabilir…

Çin’in yasak kararının ardından kripto para piyasasını darmadağın etti! Kayıp 1 trilyon dolar….

Kripto para birimleri arasında yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen Bitcoin’de değer kaybı bir günde yüzde 20’yi geçerken, fiyatı ocak sonundan bu yana kaydedilen en düşük seviye olan 30 bin dolara kadar geriledi. Bitcoin’in fiyatı nisanda 65 bin seviyelerini görmüştü.

Bir diğer kripto para birimi Ethereum ise yüzde 28 civarında düşüş gösterirken, fiyatı 1,850 dolar seviyelerine kadar indi. Böylece, Bitcoin ve Ethereum’da Mart 2020’den bu yana kaydedilen en büyük günlük düşüş yaşandı.

KAYIP 1 TRİLYON DOLARA YAKLAŞTI Diğer kripto para birimlerinden Litecoin de bir günde yüzde 30’u aşkın değer kaybederken, Dogecoin yüzde 25’in üzerinde düşüş gösterdi. bunların yarısının Bitcoin’de long pozisyon olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’deki değer kaybı son 7 günde yüzde 34’ü, Ethereum’daki düşüş ise yüzde 41’i buldu. Kripto para birimlerindeki sert değer kayıplarının ardından, kripto para piyasasındaki kayıp 1 trilyon dolara yaklaştı.
İŞTE COİN360 DAKİ RENK HARİTASI ŞU ŞEKİLDE..

Öte yandan, yaşanan yoğunluk nedeniyle Ethereum ve ETC20 para çekişlerini geçici olarak durduran kripto para borsası Binance, bu işlemlere yeniden başladığını duyurdu.

ÇİN YASAK GETİRMİŞTİ Çin, dün finans kurumlarının ve ödeme sistemlerinin kripto para birimleri üzerinden hizmet vermesini yasakladığını duyurmuştu.

Çin’deki Ulusal İnternet Finansman Birliği, Bankacılık Birliği, Ödeme ve Takas Platformu tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, ‘Son dönemde kripto para birimleri çok sert şekilde yükselirken ve düşerken, spekülatif kripto işlemleri artış gösterdi. Bu, insanların varlık güvenliklerini ihlal ediyor, ekonomik ve finansal düzeni ciddi şekilde aksatıyor” ifadeleri yer almıştı.

Bitcoin’deki düşüşte şubat ayında 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını açıklayan ve mart ayı itibarıyla Bitcoin ile ödemeleri kabul etmeye başlayan ABD’li otomotiv ve teknoloji şirketi Tesla’nın kurucusu ve üst yöneticisi Elon Musk’ın çevresel endişeleri gerekçe göstererek araç satışlarında Bitcoin ile ödemeyi askıya alması da etkili olmuştu.

BINANCE’TEN ETHEREUM İŞLEMLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Kripto para borsası Binance, Ethereum ağı çekme işlemlerinin 1 saatlik bir aranın ardından tekrar normale döndüğünü duyurdu.