• BITCOIN/TL
  598054,294
  % 3,57
 • ETHEREUM/TL
  35963
  % 2,18
 • RIPPLE/TL
  10.3
  % 1,68
 • DOGECOIN/TL
  2.29
  % -0,35
 • LITECOIN/TL
  1743.68
  % -0,38
 • TEZOS/TL
  61.93
  % 0,78
 • CARDANO/TL
  19.65
  % -0,46
 • TETHER/TL
  9.36
  % 0,68

Çinli Firma, Teksas’taki Madencilik Veri Merkezi’ne 25 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptığını Duyurdu.

Çinli Firma, Teksas’taki Madencilik Veri Merkezi’ne 25 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptığını Duyurdu.

Çarşamba günü, eskiden 500.com olarak bilinen Bit Mining Limited firması, Teksas’ta bulunan bir kripto para birimi madenciliği veri merkezine bağlayıcı bir yatırıma girdiğini duyurdu. 25 milyon $ değerindeki bağlayıcı yatırım, iki şirket% 85 düşük karbonlu enerji ile çalışan 57,2 MW’lık bir maden tesisi inşa edip işleteceği için Dory Creek, LLC’ye aittir.

Çin merkezli Bitcoin madencilik şirketi, Teksas’ta bulunan veri merkezine 25 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı.

BIT Mining Limited, Amerika Birleşik Devletleri’nin önemli eyaletlerinden olan Teksas’ta madencilik çiftliği kurmak için Bitdeer’in bir yan kuruluşu olan Dory Creek ile bağlayıcı bir yatırım anlaşması imzaladı.

Tesis Enerji Dostu Olacak

BIT Madencilik, Dory Creek ile birlikte çalışacağı 57 megavatlık tesise 25,74 milyon $ yatırım yapmayı planlıyor. Şirket, gücünün yüzde 85’inin temiz ve düşük karbonlu enerji ile üretim yapacağı iddiası ortaya atıldı. Böylece son günlerde Elon Musk ile başlayan kripto para madenciliğinin üretim şekli ve doğaya verdiği zarar konularının da bir nebze olsun önüne geçilmiş olacak.

Çin’in Sichuan kentinde Bitcoin madenciliği yapan ve daha önceki adı 500.com olan BIT Mining, Nisan ayında da BTC.com’un alımını tamamlamıştı.

Zamanla Tamamen Yenilenebilir Enerji Tüketecek

Şirketin Teksas veri merkezine yaptığı yatırım, Kuzey Amerika madenciliğine yapılan yatırımın her zamankinden daha sıcak olduğu ve bitcoin’in algılanan enerji sarfiyatı nedeniyle ısınmaya maruz kaldığı bir zamanda geliyor. İnceleme bitcoin’in enerji karışımına çevrildiğinde, daha fazla Kuzey Amerikalı madencilik şirketi enerji kaynaklarını yüzde 100 yenilenebilir hale getirmeye çalışıyor. Çin hükümeti, kısıtlamalar için karbon emisyonlarını gerekçe göstererek, Siçuan’ın bulunduğu İç Moğolistan’ın kömür zengini bölgesinde madencilik faaliyetlerini kısmak için de çaba sarf etti.

Bit Mining’in Bitdeer ile bir Teksas maden tesisine yatırım yapması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bu konu hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin.