• BITCOIN/TL
  560631,418
  % -3,02
 • ETHEREUM/TL
  37998
  % -4,34
 • RIPPLE/TL
  9.64
  % -9,74
 • DOGECOIN/TL
  2.28
  % -7,28
 • LITECOIN/TL
  1745.81
  % -5,12
 • TEZOS/TL
  56.96
  % -12,87
 • CARDANO/TL
  18.61
  % -9,27
 • TETHER/TL
  9.52
  % -0,39

Dogecoin Kurucusundan Elon Musk’a Ağır Sözler: Kendini Beğenmiş Dolandırıcı! İfadesi

Dogecoin Kurucusundan Elon Musk’a Ağır Sözler: Kendini Beğenmiş Dolandırıcı! İfadesi

Çok Ağır sözler Dogecoin’in yaratıcılarından Jackson Palmer, Twitter üzerinden Tesla CEO’su Elon Musk’a yönelik sert eleştirilerde bulundu. Palmer, artık silinmiş bir Twitter paylaşımında, eserinin en güçlü destekçisini sert şekilde eleştirdi.

Palmer, tweetin ardından nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü tweet’ini sildi. Yatırımcılar ise bu tweet karşısında şaştı kaldı.

DOGE yaratıcısı, Elon Musk’ın kendini beğenmiş bir dolandırıcı olduğunu ve her zaman da böyle kalacağını belirtti. Ayrıca Musk’ın (çoğunlukla paniğe kapılmış) “Saturday Night Live” sunuculuğunu yaptığı ilk açılışı da “utanç verici” olarak nitelendirdi. Fakat Plamer’in eleştiri boyutunu aşarak, hakarete varan sözcükler kullandığı da görülüyor.

Elon Musk DOGE’un fiyatını yukarılara taşmaya yardım ettikten ve SpaceX görev vaadini yerine getirdikten sonra, Dogecoin topluluğunun adeta lideri haline geldi.

Palmer ise 2015 gibi erken bir zamanda Doge ile yollarını ayırmasının nedenini “toksik” ve açgözlü kripto para ekosistemi olarak göstermişti. 2013’ten itibaren şaka token’ının piyasa değerini, aktif bir gelişme olmadan şişiren insanlar, orijinal “Dogefather” ın birkaç yıl önce uyardığı bir konuydu. Bunun yanında diğer Dogecoin ortak yaratıcısı Billy Markus da, Elon Musk’ın “DOGE’un işlem modelini geliştirmek için geliştiricilerle çalışıyoruz” açıklaması sonrasında gelen bir soruyu yanıtladı. Markus, kendisine yöneltilen “DOGE’u geliştirirken bunun enerji kullanımını düşündün veya bununla ilgili bir şey yaptın mı?” sorusuna Twitter üzerinden cevap verdi. DOGE geliştiricisi, söz konusu kripto parayı 2 saat içerisinde hazırladığını ve hiçbir şeyi düşünmediğini belirtti. Markus ayrıca, kullanılmış bir Honda Civic satın almak için tüm kriptolarını 2015 gibi erken bir zamanda sattığını açıkladı.

Bu Habere Yorum Yapmak İsterseniz Aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz.