• BITCOIN/TL
  599060,264
  % 3,40
 • ETHEREUM/TL
  36041
  % 1,78
 • RIPPLE/TL
  10.29
  % 1,41
 • DOGECOIN/TL
  2.29
  % -1,07
 • LITECOIN/TL
  1744.25
  % -0,56
 • TEZOS/TL
  62.02
  % 0,72
 • CARDANO/TL
  19.69
  % -0,75
 • TETHER/TL
  9.35
  % 0,46

Kripto ile ilgili dev rapor tamamlanmak üzere! Hindistan yakında kripto paraları yasal boyuta taşıyabilir.

Kripto ile ilgili dev rapor tamamlanmak üzere! Hindistan yakında kripto paraları yasal boyuta taşıyabilir.

Kripto paralarla ilgili dev rapor tamamlanmak üzere! Yakında yasal hale gelebilir..

Hindistan geçtiğimiz günlerde yasaklama haberlerinin ardından şimdi ise kripto paraların yasal boyuta geçirme peşine düştü.

Küresel çapta ses getiren kripto para piyasalarına ilişkin regülatörlerin çalışmalarının tamamlamasına az kaldı. Hindistan bu açıdan hızlı davranmaya çalışıyor.

Dünya çapında bir çılgınlığa erişen kripto para piyasaları yasal statü kazanmak için gün sayıyor. Çin ve İran’daki yasaklamaların ardından Hindistan bir adım attı ve kripto para piyasalarının kanun çerçevesinde işlem görmesine kısa bir süre kaldı.

Hindistan ’ın en büyük bankası konumundaki HDFC Bank, kısa süre önce Hintli yatırımcıların kripto paralara yasal erişiminin olmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu belirten bir yayın sundu.

Hindistan’da bulunan en büyük bankalardan biri olan HDFC’nin hazırladığı bir raporda ülkede kripto paraların yakın zaman içinde yasal statü kazanmasının beklendiği belirtildi.

HDFC tarafından hazırlanan raporda “Hindistan’da yakın zaman içinde yatıımcıların kripto paralara yasal erişim hakkı  olmasını bekliyoruz” açıklaması yer aldı.

HEDGE İMKANI DA KULLANILABİLECEK HDFC’nin raporunda kripto varlıkların diğer varlık yatırımında hedge imkanı sunabileceği de belirtildi. Kripto paraların tek olumsuz yanının çok volatil olmalarına değinilirken Merkez bankalarının da kripto para çıkarmayı değerlendirdikleri ortamda bu alanın yakından izlenmesi gerektiğini ifade eden banka, “Kripto paralar da altın gibi bir varlık sınıfı haline gelebilir” belirlemesinde bulundu.

HDFC: Bitcoin (BTC) büyük bir varlık sınıfı Bankacılık devi, Bitcoin‘in kripto pazarındaki büyük rolünü kabul etti. Altın gibi Bitcoin’in de büyük bir varlık sınıfına girebileceğini ekledi. Livemint tarafından erişilen raporda şunlar belirtilmektedir:

Altın ile Bitcoin’in günlük getirileri arasında pozitif bir korelasyon buluyoruz. Korelasyon başlangıçta zayıf olsa da yükseliyor… portföy çeşitlendirme açısından iyi bir yatırım olma özelliklerine sahip.

Tedbirli bir duruş sergileyen banka, BTC’nin sosyal duyarlılıkla birlikte fiyat dalgalanmasının bilinmesi gereken bir şey olduğunu da kaydetti.

Hindistan’ın kripto düzenlemeleriyle ilgili belirsizliği, birçok yatırımcının kripto alanına katılmasını engelledi. Geçen yıl Mart 2020’de Yüksek Mahkeme, kripto varlıklara yönelik önceki yasağı kaldırdı ve yatırımcıları rahatlattı. Geçen yıl, Hintli yatırımcıların kripto alanına katılımı, geçmşi dönemlere kıyasla birkaç katına çıktı.

Bununla birlikte, Hindistan merkez bankası kripto alanında genel olarak olumsuz bir hava sürdürdü. Yatırımcılardan volatil piyasadan uzak durmalarını istiyor. HDFC dışında, ICICI Bank, Paytm Payments Bank ve Yes Bank gibi bazı diğer bankacılık kurumları da kripto alanına girmiş durumda. Öte yandan, Hindistan hükümeti dijital varlıklar için yasa tasarısı oluşturma sürecinde. bizde bu süreci yakından takip ediyor olacağız ve herhangi bir haber duyumu aldığımızda sitemizden takipçilerimize duyuruyor olacağız…

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoanalizin.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.