• BITCOIN/TL
  597742,652
  % 3,54
 • ETHEREUM/TL
  36011
  % 1,97
 • RIPPLE/TL
  10.31
  % 1,76
 • DOGECOIN/TL
  2.29
  % -0,96
 • LITECOIN/TL
  1743.44
  % -0,53
 • TEZOS/TL
  61.95
  % 0,69
 • CARDANO/TL
  19.66
  % -0,71
 • TETHER/TL
  9.35
  % 0,61

PayPal kripto para işlemlerini genişletiyor, Artık kriptolarını Başka Cüzdanlara Taşımasına İzin Verecek.

PayPal kripto para işlemlerini genişletiyor, Artık kriptolarını Başka Cüzdanlara Taşımasına İzin Verecek.

PayPal kripto para işlemlerini genişletiyor, Artık kriptolarını Başka Cüzdanlara Taşımasına İzin Verecek.

Bu Ne demek oluyor derseniz ise,

 Bir PayPal temsilcisi bugün son derece önemli açıklamalarda bulundu. Temsilci, PayPal’ın kullanıcıların Bitcoin’i platformdan kendi üçüncü taraf cüzdanlarına aktarmalarına izin vermeye başlayacağını açıkladı.

PayPal, üçüncü taraf cüzdanlara destek vermeye başlıyor

PayPal’daki Blockchain ve kripto para birimi başkanı Jose Fernandez da Ponte’ye göre, çevrim içi ödeme devi, platformdan bitcoin transferleri ve üçüncü taraf cüzdanlara destek ekleyecek.

Decrypt’tin haberine göre Fernandez da Ponte duyuruyu bugün erken saatlerde Consensus konferansında yaptı.

Açıklamada şu ifadeler yer verdi,

Kripto para işlevimizi mümkün olduğunca açık hale getirmek istiyoruz. Eğer kripto paraları hareket ettirebilirseniz, bu tokenlerin daha fazla fayda sağlayacağını anlıyoruz. Bu yüzden insanların PayPal adreslerine ve PayPal adreslerinden kripto transfer etmelerine nasıl izin verebileceğimizi kesinlikle araştırıyoruz.

Özelliğin tam olarak ne zaman ekleneceği ise açıklanmadı.

PayPal’ın kripto para sektörüne girmesi ilgi uyandırmıştı

Geçen yılın sonlarında kullanıcılarının platformunda Bitcoin satın alabileceklerini, satabileceklerini ve tutabileceklerini açıklayan PayPal büyük ilgi toplamıştı. Geçen ay, mobil ödeme iştiraki Venmo da benzer bir duyuru yaptı. Ancak kullanıcıların Bitcoin’lerini platformlarda tutmaları gerektiği gerçeği, nihayetinde Bitcoin’in kendilerine ait olmayacağı anlamına geliyordu.

“Ticarette kullanabilmeleri için kripto paralarını bize getirmek istiyorlar ve biz de aldıkları kripto paraları bizden alıp istedikleri yere götürebilmelerini istiyoruz ifadelerini kullandı.

Bitcoin’i PayPal veya Venmo’dan kullanıcının özel anahtarları kontrol ettiği bir üçüncü taraf cüzdanına aktarma yeteneği, bu ana akım finansal platformların gerçekten eşi görülmemiş miktarda insana Bitcoin getirebileceği anlamına geliyor. Bu da benimsenmeye ve neticede fiyata, uzun vadeli olumlu etkilerde bulunabilir. Aynı zamanda kurumsal benimsenme de artışa devam edebilir.

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoanalizin.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.