• BITCOIN/TL
  596446,236
  % 3,10
 • ETHEREUM/TL
  35917
  % 1,90
 • RIPPLE/TL
  10.32
  % 1,74
 • DOGECOIN/TL
  2.29
  % -0,59
 • LITECOIN/TL
  1739.39
  % -0,79
 • TEZOS/TL
  61.84
  % 0,49
 • CARDANO/TL
  19.62
  % -0,70
 • TETHER/TL
  9.35
  % 0,46

Ripple, SEC Davasında Bir Galibiyet Daha Elde Ederek Güven Tazeledi…

Ripple, SEC Davasında Bir Galibiyet Daha Elde Ederek Güven Tazeledi…

Ripple, SEC Davasında Bir Galibiyet Daha Elde Ederek Güven Tazeledi…

Blokzinciri devi Ripple, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı bir başka önemli galibiyet daha elde etti.

Yargıç Sarah Netburn, XRP’nin düzenleyici durumuyla ilgili olarak, SEC’nin şirketin yasal danışmanlık verilerine ulaşma teklifini reddetti.

Karar, Ripple’ın kurumun kripto para biriminin kayıtsız bir menkul kıymet olduğu gerçeği konusunda piyasa katılımcılarını uyarmadığı öncülüne dayanan adil bildirim savunmasını güçlendirdi.

Ancak yargıç, savunmanın anlaşılabilir ve değerli olup olmadığı konusunda hiçbir tavır almadığını söylüyor:

“Mahkeme, Ripple’ın savunmasının anlaşılabilir olup olmadığı veya değerli olup olmayacağı konusunda hiçbir pozisyon almıyor. Ripple’ın yalnızca savunmayı yükselterek ve böylece ayrıcalığından feragat ederek öznel ruh halini mi yoksa avukat tavsiyesini mi gündeme getirdiği sınırlı sorusuna ulaşıyorum. Olmadığı sonucuna varıyorum.”

Nisan ayının sonlarında, SEC, Ripple’ın savunmasını vurmak için bir harekette bulunmuş ve sayısız icra eylemini gerekçe göstererek bunu “yasal olarak uygunsuz” olarak nitelendirmişti.

Ripple, adil bildirim savunmasını desteklemek için ayrıcalıklı iletişimlerine güveniyorsa, SEC başvurusunu yenileyebilir.

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoanalizin.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.