• BITCOIN/TL
  558444,218
  % -3,21
 • ETHEREUM/TL
  37927
  % -4,13
 • RIPPLE/TL
  9.61
  % -9,09
 • DOGECOIN/TL
  2.27
  % -7,30
 • LITECOIN/TL
  1741.36
  % -5,12
 • TEZOS/TL
  56.82
  % -12,16
 • CARDANO/TL
  18.57
  % -9,15
 • TETHER/TL
  9.52
  % -0,39

Tezos (XTZ) NFT pazarı HicEtNunc ilk Hackathon etkinliğini düzenledi

Tezos (XTZ) NFT pazarı HicEtNunc ilk Hackathon etkinliğini düzenledi

Tezos (XTZ) NFT pazarı HicEtNunc ilk Hackathon etkinliğini düzenledi

Dijital koleksiyonlar için çevre dostu platformlar konseptine öncülük eden Tezos (XTZ) merkezli NFT pazarı HicEtNunc, ilk Hackathon’unun detaylarını paylaştı.

Tezos XTZ Yatırımcılarının yakından takip ettiği haber içeriğine geçecek olursak;

NFT platformu HicEtNunc ilk hackathon’unu gerçekleştirdi

22-23 Mayıs 2021’de Tezos merkezli NFT pazar yeri HicEtNunc ilk hackathonunu gerçekleştirdi. Dijital koleksiyon sahnesinde en gelişmiş teknikleri sergilemek için tasarlanan etkinliğe onlarca modern sanatçı katıldı.

Etkinliğin ikinci gününde Tezos (XTZ) Vakfı üyesi ve Tezos kripto para biriminin kurucu ortağı Arthur Breitman yer aldı.

Hackathon fikri, Alman sanatçı ve Google Arts and Culture sakini Mario Klingemann tarafından duyuruldu. 13 Mayıs 2021’de bir tweet’te, hackathon’un HicEtNunc ekosisteminin bazı acil sorunlarını çözeceğini belirtti.

NFT meraklıları onun fikrini destekledi ve yaklaşan etkinliğin organizasyonunu koordine etmek için Trello panosunu ve özel elektronik tabloyu başlattı. Sonuç olarak, tüm etkinlik hazırlık süreci merkezi olmayan, topluluk odaklı bir şekilde organize edildi.

Hic Et Nunc yönetimi DAO modeline geçiyor

Sadece Mart ortasında piyasaya sürülmesine rağmen, HicEtNunc, günlük aktif kullanıcı sayısına göre şimdiden en büyük NFT pazarı haline geldi. İlerlemesi % 100 organiktir, bu nedenle Tezos’ta NFT’lere olan ilginin artışını yansıtır.

Şimdiye kadarki ilk karbon nötr NFT platformu, bu segmentin meraklıları tarafından ele alınış şeklini yeniden gözden geçiriyor. Özellikle, NFT’leri yayınlamak hiç bu kadar karlı olmamıştı, diyor Brezilya, Curitiba’dan bir grafik romancı olan Jéssica Luz:

NFT’lerle çalışmanın gelir kaynağı olacağını veya topluluğumun hayatında bu kadar büyük bir etkisi olacağını asla düşünmemiştim. Ama bu gerçek  arkadaşlarımın yüzündeki rahatlamayı görüyorum borçlarını ödüyorlar, çalışma düzenlerini yükseltiyorlar ve aile üyelerine yardım ediyorlar.