• BITCOIN/TL
  594714,732
  % 2,73
 • ETHEREUM/TL
  35810
  % 1,42
 • RIPPLE/TL
  10.24
  % 1,13
 • DOGECOIN/TL
  2.28
  % -1,05
 • LITECOIN/TL
  1736.44
  % -1,12
 • TEZOS/TL
  61.63
  % -0,25
 • CARDANO/TL
  19.56
  % -1,22
 • TETHER/TL
  9.32
  % 0,11

Yatırım Bankası, Kurumların Portföylerine Kripto Para Birimlerini Sorunsuz Bir Şekilde Yerleştirmelerine Yardımcı Olacak

Yatırım Bankası, Kurumların Portföylerine Kripto Para Birimlerini Sorunsuz Bir Şekilde Yerleştirmelerine Yardımcı Olacak

1918’de kurulan yatırım bankası Cowan, kurumsal müşterilerin “portföylerindeki kripto para birimleri ve dijital varlıkları sorunsuz bir şekilde güvence altına almalarına, erişmelerine ve bunlardan yararlanmalarına” yardımcı olmak için Standard Custody & Trust Co. ile ortaklaşa bir kripto para birimi hizmeti başlatıyor. Cowan’ın CEO’su şunları söyledi: “Talep açıkça burada. Pek çok kurumsal müşterimizin zorluğun üstesinden gelmesine ve dijital varlıkların alım satımına başlamasına yardımcı olabileceğiz. “

Kripto İçine Cowan Dalışı

Yatırım bankası Cowen Inc. (NASDAQ: COWN) Perşembe günü yaptığı açıklamada, Standard Custody & Trust Co. ile ortaklık yoluyla kripto para birimleri için “kurumsal düzeyde” saklama sağlamaya başlayacağını söyledi. 1918 yılında kurulan şirketin merkezi New York’ta olup, dünya çapında ofisleri bulunmaktadır.

Ortaklığın amacı, Perşembe günkü duyuruya göre, “Cowen’in kurumsal müşterilerinin portföylerindeki kripto para birimlerini ve dijital varlıkları sorunsuz bir şekilde güvence altına almasını, bunlara erişmesini ve bunlardan yararlanmasını” sağlamaktır.

Cowen’in CEO’su Jeffrey Solomon bir röportajda şunları söyledi:

Talep açıkça burada. Çok uzak olmayan bir gelecekte pek çok kurumsal müşterimizin kamburluğun üstesinden gelmesine ve dijital varlıkların alım satımına başlamasına yardımcı olabileceğiz.

Şöyle ekledi: “Eğer güvene dayalı bir kurumsal yatırımcıysanız, bir anda erişebileceğiniz net bir gözetim zinciri olmayan herhangi bir varlığa yatırım yapmanız için çıta son derece yüksektir.”

Cowan ayrıca, Standard’ın ana şirketi olan Polysign Inc.’e 25 milyon dolarlık stratejik yatırımla 53 milyon dolarlık Seri B finansmanına da liderlik etti. Polysign, finans kurumlarının dijital varlıklarla daha fazla çalışmasına olanak tanıyan ürünler geliştiriyor. Bağış toplama turundaki diğer katılımcılar arasında Blockchain.com, Race Capital, Sandia Holdings ve Pilotrock Investments yer alıyor. Duyuru ayrıntıları “Fonlar, Polysign’ın kurumsal blok zinciri uygulamalarının devam eden gelişimini hızlandırmak için kullanılacak” dedi.

Bu hafta, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Bakanlığı, Standard’a sınırlı amaçlı bir güven sözleşmesi verdi.

Kaynak Bitcoin News

Yatırım bankası Cowan’ın kriptoya girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.